Vanellus

 

Vanellus to po łacinie “czajka”, nasze nazwisko. 

Vanellus to rodzinna winnica, gdzie wszystko robimy sami. Każdy krzew zna dotyk naszych dłoni, każde grono przechodzi przez nasze ręce zanim trafi do przerobu, a każda butelka wielokrotnie przy kolejnych zabiegach. Dołóżcie do tego miłość, którą dorzucamy do każdej z nich i oto macie nasze wina – pełne prawdy o sobie i o tym co je tworzy, o miejscu, gdzie powstały, o naturze, pogodzie, o ludziach, o przeżyciach i doświadczeniach.

Vanellus  – wina prawdziwe.

 

 

Odwiedź nas osobiście. Możesz:

  • Zakupić wino bezpośrednio w miejscu jego powstania
  • Zobaczyć winnicę i pomieszczenia przetwórcze
  • Porozmawiać z winiarzem
  • Zdegustować wino przed zakupem. W sezonie letnim, od maja do października, w każdy weekend otwieramy wybrane butelki

lub umów się na:

  • Degustację komentowaną. Podajemy 5 win z regionalną przekąską (sery, wędliny, pieczywo, masło z czosnkiem niedźwiedzim, woda…). Prosimy o wcześniejszą rezerwację terminu (dla grup powyżej 5 osób, cena degustacji – 65 zł. od osoby). Degustacje odbywają w plenerze, w altance ogrodowej lub pod namiotami (w zależności od liczby uczestników).
  • Szkolenia indywidualne, warsztaty, prelekcje – po wcześniejszych ustaleniach
  • Wydarzenia specjalne tj. Majówka, Dni otwarte, Degustacje tematyczne – prosimy śledzić nasz profil – Winnica Vanellus | Facebook
 
 
Dla grup zorganizowanych, w zależności od możliwości czasowych i oczekiwań, proponujemy:
– degustacja wersja szybka: prezentacja winnicy i degustacja komentowana 3 win z niewielką przekąską w ogrodzie – 40 zł. od osoby (ok. 1 godz.)
– degustacja wersja standard: prezentacja winnicy, pomieszczenia przetwórczego, degustacja komentowana 5 win z regionalnymi przekąskami w altance lub namiocie ogrodowym – 60 zł. od osoby (ok. 2 godz.)
– degustacja niestandardowa np. z daniem ciepłym, grillem, warsztatami tematycznymi, szkoleniem itp. – zależności od ustaleń indywidualnych, cena według wyceny indywidualnej
 
 
 
 
 
 
Możecie też u nas znaleźć, oprócz wina, inny wyjątkowy produkt z okolicy. Są to ręcznie robione czekolady od dwukrotnego Mistrza Polski Cukierników i dwukrotnego uczestnika Mistrzostw Świata Cukierników Mirosława Pelczara. Czekolady wyjątkowe, z linii Choco Wine, są tak skomponowane, że odzwierciedlają smaki i zapachy charakterystyczne dla poszczególnych szczepów. Oczywiście są też bardzo smaczne! Smakowite, ręcznie formowane czekolady z oryginalnymi dodatkami wybraliśmy tak, żeby pasowały do naszych win. Idealne na wyjątkowy prezent dla kogoś wyjątkowego, w tym dla Was. Polecamy
 
 
 
 
 
Polecamy też autorskie bawełniane torby dekorowane przez nas ręcznie. Każda jest inna, każda wyjątkowa. Idealne jako pamiątka z winnicy albo na prezent. Farby do tkanin są utrwalone, torby można prać.