ReKorek

Chcemy uratować Twój Korek!

 

Każdego roku zużywamy miliony korków naturalnych do wina. Potrzebujemy Twojej pomocy aby zamiast lądować na śmietniku mogły dostać nowe życie! 

Po spożyciu ulubionego trunku, pomyśl o środowisku i nie wyrzucaj korka do śmieci. Przynieś go do nas, a my oddamy go do recyklingu.

Dąb korkowy potrzebuje aż 25 lat aby wytworzyć pierwszą kore nadającą się do produkcji korkowych zatyczek do butelek. Następnie kora z dojrzałego dębu może być zbierana raz na 9 lat! Ponad 70% surowca jest wykorzystywana do produkcji korków do butelek. Większość Polaków wyrzuca zużyte zatyczki, które mogą być poddane recyklingowi. Oddając korek do recyklingu możemy wykorzystać materiał z kory dębu ponownie do produkcji takich produktów jak tablice korkowe, panele, podkładki, elementy izolacyjne, kostki i maty do jogi, a nawet części motoryzacyjne. Właśnie dołączyliśmy do projektu ReKorek i przygotowaliśmy miejsce zbiórki zużytych korków do wina. Przynoście do nas zużyte korki, nieważne czy z polskiego wina czy z marketu, nie będziemy sprawdzać co pijecie. Ważne, żeby je odzyskać. Razem możemy uratować tysiące korków i dać im nowe życie.